گردوی من
خانه / گردو / بازار گردو | صادرات آن به قیمت کارخانه

بازار گردو | صادرات آن به قیمت کارخانه

گردو،یک خشکبار بسیار مقوی است.و به علت اینکه در بنیان خود مقدار بسیار زیادی امگا۳ دارد،به غذای مغز معروف است. زیرا امگا۳ موجود در گردو،سبب کارکرد بهتر مغز میشود.چوب درخت گردو به علت سختی نسبتا بالا در نوع خود از بهترین و گران قیمت ترین چوب هاست که در صنعت چوب کاربرد بسیار زیادی دارد. ارتفاع درخت گردو بین ۱۰ تا ۴۰ متر متغیر است. اما نباید این را از یاد برد که درخت گردو درخت مناطق سردسیری است و شرایط رشد آن در همه جا مهیا نیست. بازار گردو در کشور ما چون بهترین گردوی جهان را دارا هستیم بسیار پر رونق است.
بازار گردو | صادرات آن به قیمت کارخانه

بازار خرید و فروش گردو

بازار خرید و فروش  گردوهمانطور که عرض کردم گردو در عرصه جهانی یه تجارت بزرگ محسوب میشود.در ایران به علت وجود با کیفیت ترین گردوهای دنیا،بازار خرید و فروش بسیار بسیار داغ است و باغ های گردو به وفور در ایران یافت میشوند.۳۰ استان ایران شرایط کشت گردو دارند. مهمترین استان های کشت گردو در ایران عبارت اند از، کرمان،کردستان،سمنان،کرمانشاه،لرستان،همدان.به علت فراوانی گردو در این استان ها افراد زیادی از خرید و فروش گردو امورات زندگی خود را میگذرانند.ایران حدود ۶ برابر سرانه جهانی گردو تولید میکند.به همین علت واردات گردو در ایران غیر قانونی است و جرم محسوب میشود.بیشتر صادرات گردو ایران به عراق ،ترکیه و انگلستان است.

عرضه گردو با مناسب ترین قیمت

عرضه گردو با مناسب ترین قیمتخرید گردو به طور مستقیم از باغدار بهترین راه خرید گردو با قیمت مناسب است.اما امروزه به دلیل وجود مغازه ها و فروشگاه های بزرگی که کارشان فروش خشکباری چون گردوست،سخت میشود از خود باغدار گردو خرید ولی با این حال میتوانید به باغ گردو نزدیک محل زندگی خود مراجعه کرده و گردو را بدون واسطه با قیمت مناسب از باغدار بخرید.یک راه خرید گردو با قیمت مناسب خرید گردوهایی است که پوست سبز دارند یعنی مستقیم از درخت چیده شده و پوست آن جدا نشده است .این نوع گردوها قیمت بسیار کمتری نسبت به مغز گردو دارند ولی بسیار افراد به علت دردسری که شکستن این گردوها دارد قید خرید این نوع گردوها را میزنند.پس بهترین راه همان خرید از بازار گردو است.

بهترین گردو تولید شده در کشور

بهترین گردو تولید شده در کشورکیفیت گردوهای تولیدی ایران در جهان نظیر ندارد.البته نه اینکه بقیه گردوهای جهان بدرد نمیخورند،البته آن ها هم در نوع خود عالی هستند.بحث بنده سر این است که به کیفیت گردوی ایرانی نمیرسند.اگر بخواهم درباره بهترین گردوی تولید شده در ایران صحبت کنم،صد البته میگویم گردوی شهر تویسرکان استان همدان بهترین گردوی تولیدی ایران و حتی دنیاست.و بهتر از این گردو نمیتوانید پیدا کنید.گردو تویسرکان روغن بسیار زیادی دارد و مزه اش واقعا فوق العادس.ولی شهر تویسرکان بزرگترین تولید کننده گردوی ایران نیست.بلکه شهرستان بافت واقع در استان کرمان بزرگترین تولید کننده ی گردوی ایران است.و یک مورد جذاب دیگر این است که  بزرگترین باغ گردوی جهان در شهمیرزاد استان سمنان با مساحتی بالغ بر ۷۵۰ هکتار بر اساس آمار سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد(FAO)واقع شده است.

خواص درمانی گردو

خواص درمانی گردومغز گردو شامل Vitamin  E ،آنتی اکسیدان و انواع ویتامین های گروه Bاست و خواص درمانی آن عبارت اند از ….

  • شادابی و طراوت پوست
  • جلوگیری از آلزایمر 
  • رفع یبوست
  • ضد سرطان
  • کارکرد بهتر مغز
  • جوان شدن پوست و رفع چین و چروک
  • رفع شوره سر
  • دفع رادیکال های ازاد که سبب از نابودی سلول های مغز میشود.
  • رفع سیاهی دور چشم

این ها تنها گوشه ای از خواص درمانی گردو هستند.گردو خواص بسیاری دارد.ولی این ها مهمترین خواص گردو هستند.

شرکت وادرات و صادرات گردو

شرکت وادرات و صادرات گردوهمانطور که عرض کردم ،ایران بدلیل اینکه در تولید گردو خودکفاست و همچنین اینکه بیشتر از نیاز کشور گردو تولید میکند،واردات گردو به آن غیر قانونی است.از همین رو هرگونه خرید و فروش گردوی وارداتی و یا توزیع و پخش گردو در ایران جرم محسوب میشود و پیگرد قانونی دارد .این گردوهای وارداتی چینی که در ایران مشاهده میکنید همگی قاچاق هستند و با قیمتی کمتر از گردوی ایرانی در ایران خرید و فروش میشوند.ولی صادرات آن برعکس واردات آن مجاز است و مشکلی ندارد.از این رو شرکت های زیادی وجود دارند که از بازار گردو کشور های خارجی استفاده میکنند و گردوی ایرانی را به آن کشور ها صادر و سود هنگفتی کسب میکنند.محصولات خود را به کشور های حاشیه خلیج فارس.انگلستان و ترکیه صادر میکنند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
علی گمار
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09189514821
شماره دفتر: 02156899124
آدرس کانال: gerdoyeman@
پست الکترونیکی: info@gerdoyeman.com
پست الکترونیکی: gerdou1368@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت روز گردو | بازار بزرگ خرید و فروش انواع خشکبار

قیمت روز گردو در زمان های مختلف متفاوت است بنابراین برای خرید گردو باید بر اساس آخرین قیمت اعلام شده اقدام کنید. شهر تویسرکان به قطب گردوی ایران معروف است که دا

پاسخی بگذارید