مجموعه گردو من شما را به خرید بهترین محصولات حوزه گردو دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

درخت گردو | عمر مفید درخت گردو چند سال است ؟

آنچه در این مقاله میخوانید...

درخت گردو چند سال عمر می کند؟کود های مورد نیاز درخت گردوهر درخت گردو چه مقدار محصول می دهدراهنمای نگه داری درخت گردوفروش نهال درخت گردو

درخت گردو از خانواده درخت های راش است و تنها درخت موجود در این دسته است که مغز آن قابلیت مصرف خوراکی دارد . این درخت تک پایه بوده یعنی هم گل های ماده و هم گل های نر بر روی یک درخت قابلیت رشد دارند و گرده افشانی آن هم از طیق باد صورت گرفته و حشرات در انجام آن نقشی ندارند. 

مغز گردو امروزه به عنوان منبع غذایی مناسبی شناخته شده که حاوی انواع ویتامین ها و چربی های مفید گیاهی و پروتئین ها می باشد از این رو کاشت و تولید این گیاه در جهان در حال افزایش است که در این بین ایران به دلیل شرایط خوب جوی و خاک حاصل خیز برای پرورش این درخت بسیار مناسب می باشد.

درخت گردو | عمر مفید درخت گردو چند سال است ؟

درخت گردو چند سال عمر می کند؟

درخت گردو چند سال عمر می کند؟بهترین نوع درخت گردو در ایران عمری در حدود 100 الی 200 سال دارد البته بعضی گونه ها و شیوه رسیدگی به آن ها موجب شده تا عمری بیشتر از این مقدار داشته و حتی تا 1000 سال نیز برسند.

درخت گردو درمراحل بلوغ و رشد خود دارای شرایط متفاوتی است که در هر کدام از این دوره ها میزان باردهی خاص خود را دارد. برای مثال باردهی درخت گردو بسته به نوع آن و حاصلخیزی زمین زمانی بین 4 تا 20 سال طول کشیده ولی اغلب درخت ها بعد از 5 سال شروع به باردهی می کنند و بیشترین بازده درخت نیز در دهه پنجم تا شیشم است که تا 50 کیلو نیز بار می دهد ولی به مرور این مقدار دچار کاهش می شود.

کود های مورد نیاز درخت گردو

کود های مورد نیاز درخت گردودر صورتی که محل کشت ما برای درخت گردو مناسب نباشد و خاک فاقد یک یا چند عنصر حیاتی برای رشد درخت باشد ما مجبور به کود دهی درخت گردو هستیم تا نیاز های محصول را براورده سازیم.

انواع عناصر و کود های مورد نیاز عبارت اند از : فسفر ، پتاسیم ، ازت ، بور ، روی ، منگنز ، آهن ، منیزیم و مس که هر کدام از این ها با توجه به شرایط خاص درخت به صورت محلول یا کود مفید به فایده می باشند.

برای مثال یک علت بار ندادن درخت گردو کمبود عناصری مانند فسفر ، پتاسیم و ازت است که با افزودن این ها به خاک بار محصول دچار افزایش می شود.

هر درخت گردو چه مقدار محصول می دهد

هر درخت گردو چه مقدار محصول می دهدهر درخت گردو بسته به سن درخت و مکان و شرایط رشدش دارای مقادیر متفاوتی از محصول می باشد به طوری که درخت در دهه اول زندگی کمتر از 7 کیلوگرم ، در دهه دوم بین 7 تا 10 کیلوگرم ، در دهه سوم بین 15 تا 25 کیلوگرم و… به مرور دچار افزایش شده که در دهه پنجم و شیشم بیشترین میزان محصول را به ما می دهد که در حد 50 کیلوگرم می باشد.

بنابراین درخت گردو بازده سریعی ندارد ولی سود درخت گردو معمولا بعد از سالیان متمادی به مقدار قابل توجه و بالایی می رسد پس صبر و حوصله در این حرفه اصل مهمی می باشد.

راهنمای نگه داری درخت گردو

راهنمای نگه داری درخت گردوامروزه روش های نوین و جالبی برای کاشت درخت گردو وجود دارد ، به عنوان مثال در صورتی که بخواهید در ابتدای شروع به کار و بعد از 2 یا 3 سال به سود خوبی دست پیدا کنید باید تعداد درخت گردو در هکتار را افزایش داده تا از این طریق کمبود محصول هر درخت را جبران کنید .

یکی دیگر از راههای افزایش محصول درخت گردو استفاده از روش کاشت درخت گردوی خوشه ای می باشد که در این روش چندین نهال به یک درخت واحد تبدیل شده و هنگام باردهی میزان محصول را چند برابر می سازد.

فروش نهال درخت گردو

فروش نهال درخت گردوامروزه با توجه به پیشرفت علم ژنتیک و اصلاح ساختاری بذر گیاهان شاهد تولید انواع جدیدی از درخت ها هستیم ولی همچنان واریته های محلی و بدون تغییر ساختاری از محبوبیت بالایی برخوردار هستند . در ادامه به تعدادی از این گونه های نهال و قیمت آن می پردازیم.

  • نهال گردوی محلی : 40 تا 50 هزار تومان
  • نهال گردوی چندلر : 60 تا 80 هزار تومان 
  • نهال گردوی پدرو : 40 تا 50 هزار تومان
  • نهال برای کاشت گردو کاغذی : 30 هزار تومان
علی گمار

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: علی گمار

راه های ارتباطی:

phone icon ارتباط با مدیر فروش: 09189514821

phone icon ارتباط با مدیر داخلی: 09127100674

phone icon شکایات: 09058501433

phone icon شماره دفتر تهران: 02144000209

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

telegram icon تلگرام: gerdoyeman@

instagram icon اینستاگرام: gerdoyeman@

email icon ایمیل: info@gerdoyeman.com

مجموعه گردو من شما را به خرید بهترین محصولات حوزه گردو دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید